HR-ROOM

Практики роботи в новій реальності на прикладі Spotify


Spotify, 6500+, ще раніше став натхненником для ряду індустрій спробувати новий організаційний дизайн і ми вже звикли жити в світі squads, tribes, guilds – контрольований хаос – як вони називають свою культуру.


Ділюсь новою практикою від них, яку тестують в IT світі інші компанії також:


work from anywhere – Працюй звідки хочеш.

Якщо працівники хочуть переїхати в іншу краіну чи місто – будь ласка. Якщо там не буде офісу Spotify – тобі покриють кошти на коворкінг.

Єдина вимога: на це має бути спільна згода працівника і безпосереднього керівника.

Але що найбільш цікаво.


З якої краіни ти б не працював, тобі платитимуть зарплатню рівня Нью Йорка та Сан Франциско (з огляду на твої посадові обов»яки та рівень відповідальності звичайно ж).


Цим вони відрізняються від інших світових технологічних гігантів, які теж дозволяють працювати звідусюди, але платні корегують до рівня оплати в тому місці, із якого ти працюєш. І якщо, наприклад, ти ідеш працювати із Нью Йорка в Чехію, платять тобі по рівню життя в Чехії. Spotify вирішив інакше і здобув собі можливість залучати більше яскравих та талановитих людей.


“We want employees come as they are” – хочемо щоб наших людей нічого не обмежувало, сказав Тревіс Робінсон, їх Director Diversity, Inclusion and Belonging.

Переконання, які за цим стоять:

  • Робота це не щось, за чим ти приходиш в офіс, це те, що ти робиш.
  • Ефективність не може бути виміряна кількістю годин, які люди проводять в офісі – навпаки, якщо дати людям свободу вибирати, це підштовхне їх бути більш продуктивними.
  • Коли ми даємо можливість нашим людям бути гнучкішими – це дає можливість ім краще керувати та балансувати потреби роботи та власного життя. Це нам також дозволяє залучати до нас більше нових та талановитих людей і, разом із тим, утримувати тих, хто приєднався раніше.
  • Ми працюємо як розподілена структура, тому постійно вкладаємо зусилля у вдосконалення нашої взаємодії, комунікації, процесів та інструментів.

Круто!

Статті